ANIGRAN GEL 22G Sada

Kód: FPD0A0025
Neohodnoceno
Značka: Contipro a.s.
699 Kč
Skladem (1 ks)
Možnosti doručení

Anigran je veterinární přípravek ve formě gelu určený k ošetření špatně se hojících, chronických, infikovaných, ale i akutních ran u všech druhů zvířat, zejména u psů a koní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hojení rány často provázejí komplikace, nejčastěji rozvoj infekce. Ke kontaminaci jsou obzvláště náchylné rány, kde došlo k silnému poškození tkání nebo do kterých se dostala cizí tělesa (např. zrnka písku). Infekce zpomaluje hojení a z akutní rány se stává chronická. Mezi komplikace léčení ran patří také nadměrná tvorba granulační tkáně (hypergranulace). Jestliže hypergranulační tkáň (tzv. „živé maso“) přesáhne okraj pokožky, musí ji veterinární lékař chirurgicky odstranit, čímž se proces hojení vrací na začátek. Proto je lepší zvýšené tvorbě granulační tkáně předcházet.

Pro příznivý průběh hojení je důležité důsledné ošetřování rány. Je nutné udržovat ránu čistou, aby nedošlo k rozvoji infekce, a hydratovanou, aby se rána lépe hojila. Pomocí osvědčeného veterinárního produktu, Anigranu, docílíte rychlejšího zahojení rány bez rizikových komplikací.

Hojení ran s Anigranem

Anigran je veterinární přípravek ve formě gelu určený k ošetření špatně se hojících, chronických, infikovaných, ale i akutních ran u všech druhů zvířat, zejména u psů a koní. Vynikající vlastnosti Anigranu zajišťují dvě aktivní látky – kyselina hyaluronová a jódový komplex.

Anigran díky vysokému obsahu kyseliny hyaluronové zajišťuje v ráně dokonalou hydrataci a vytváří tak potřebné podmínky pro urychlení hojícího procesu a regeneraci tkáně. Anigran brání formaci hypergranulační tkáně, která hojení zpomaluje. Aplikací Anigranu lze předejít vzniku nevzhledných hypertrofických jizev.

Jód, který dodává gelu typicky medové zabarvení, působí proti patogenním organismům. Patří mezi nejúčinnější antiseptika používaná k dezinfekci kůže, sliznic a ran. Použitý jódový komplex nebyl již dále chemicky modifikován, a to z důvodu potlačení možného rizika vzniku alergických reakcí.

Výhody Anigranu

 • Zajišťuje vlhké hojení ran – ránu nevysušuje
 • Působí proti vzniku infekce
 • Urychluje hojící proces
 • Potlačuje tvorbu hypergranulační tkáně
 • Podporuje epitelizaci rány
 • Redukuje vznik hypertrofických jizev
 • Zabraňuje přisychání obvazu k ráně

  Dávkování                                                                                                                                                            Doporučené množství Anigranu na velikost rány

   

  Anigran - dávkování

  Velikost balení

  Lahvička 50g nebo 22g

  Podávání

  Podávání AnigranuMalé rány a úzké píštěle

  Do malých ran je možné Anigran aplikovat přímo, například pomocí injekční stříkačky. Následně je nutno ráno překrýt sekundárním krytím pro zajištění vlhkého prostředí v ráně, gel nesmí vyschnout.

  Hluboké rány a dutiny

  Do hlubokých ran a dutin je dobré nejdříve vstříknout malé množství gelu pomocí injekční stříkačky a následně ránu drénovat pomocí nosiče dobře nasyceného Anigranem. Ránu je potřeba opět překrýt sekundárním krytím pro zajištění vlhkého prostředí.

  Větší rány

  Anigran se pomocí stříkačky aplikuje na sterilní gázu, která se musí gelem dostatečně prosytit. Dostatečné prosycení gázy se pozná tak, že při stlačení mezi prsty lze malé množství gelu z gázy vytlačit. Gelem nasycená gáza se aplikuje na spodinu rány. Při ošetřování dutin, nebo větších píštělí je možno gázu použít jako drén.

  Krytí rány

  Následně se rána s gázou překryje sekundárním obvazem. Volí se dle typu exsudace. U suchých nebo velmi mírně exsudujících ran je vhodné zabránit vysychání gelu v ráně, např. použitím filmu.

  Převazování se provádí po 2 až 3 dnech.

  Aktuálně v sadě se sterilizovanou Chiranou 10 ml a gázou.
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení