Prebiotika: Jsou potravou pro bakterie - jako například vláknina. Prebiotika jsou palivem pro prospěšné bakterie působící ve střevech.
Probiotika: Probiotika jsou prospěšné bakterie, které fungují jako továrny k fermentaci prebiotik a tím vytváří látky označované souhrnně jako metabolity.
Postbiotika: Postbiotika jsou prospěšné metabolity probiotických bakterií. Jedná se o látky, které mají celou řadu pozitivních účinků, především ale podporují zdravé trávení a imunitu. Patří k nim trávicí enzymy, SCFA (mastné kyseliny s krátkým řetězcem), bakteriociny a jiné látky.
Podpora imunity: Postbiotika působí ve střevě více způsoby. Dodávají energii buňkám střevní sliznice, působí antimikrobiálně (snižují pH ve střevě) a modulují střevní imunitní systém.
Metabolity: Bioaktivní látky produkované probiotickými bakteriemi.
Mikrob: zkr., mikroorganismus, jednobuněčný organismus. Patří k nim kromě bakterií také např. plísně, kvasinky, některé řasy a prvoci.
Mikrobiom, Mikrobiota: soubor všech mikroorganismů (eukaryota, bakterie, archaea i viry), osidlujících určité prostředí, v našem případě trávicího traktu. Dříve se používal i termín “střevní mikroflóra”, dnes se od něj ale již upouští.
Enterococcus faecium: jedná se o probiotickou bakterii, která má schopnost přilnout ke střevní stěně, a tím brání uchycení patogenních bakterií na střevní sliznici. Díky tomu dochází k tlumení průjmu či jiných střevních potíží.
V krmných doplňcích bývá Enterococcus faecium většinou uchováván v lyofilizovaném stavu, což prodlužuje jeho dobu aktivace. Produkty Precision Microbes obsahují tyto probiotické bakterie v živé formě, proto mají ve střevě okamžitý nástup aktivity.
Dysbióza: nerovnováha v druhovém složení mikrobiomu. Akutní nebo chronická. Může se projevovat průjmem, zácpou, plynatostí nebo zvracením.