Canicross vybavení na běh se psem

Canicross (běh se psem) je sport, při kterém využíváte tah vašeho pejska. Ale pozor, pes netahá na obojku a na klasickém vodítku. Ke canicrossu potřebujete speciální dlouhý postroj na běhání pro psa, pružné běžecké vodítko na běhání se psem a také pás na běhání se psem

Nejprodávanější

Stránka 1 z 8 - 121 položek celkem
xx
Limitovaná edice
od 1 090 Kč
1 369 Kč (až –20 %)
81871
line5fia
od 1 199 Kč
1 450 Kč (až –17 %)
2156
line5mod
Výprodej discount-0
1 199 Kč
1 450 Kč (–17 %)
2161
Snímek obrazovky 2023 07 17 120852 78446
Karabina s pojistkou 20mm - černá
229 Kč
A7801D4TN/20Q/BK
NON-STOP Dogwear Běžecký opasek
1 790 Kč
1230
NON-STOP Dogwear Běžecký opasek CaniX; M
2 199 Kč
1235
Nahoru
Další produkty

Z čeho se skládá canicrossová sada?

Canicrossová sada, kterou budete na běh se psem potřebovat, se skládá z:

  • Canicrossového postroje pro psa
  • Canicrossového sedáku pro vás
  • Speciálního amortizačního vodítka na canicross

Berte na vědomí, že postroj na canicross by měl pejskovi opravdu sedět, protože se do něj bude opírat celou svou silou. Velmi oblíbený je sedák CaniX od značky Non-stop dogwear. I vás by sedák na běh se psem neměl nikde tlačit a neměl by vás omezovat v pohybu. Amortizační vodítko je ušité ze speciální natahovací tkaniny. Nám se velmi osvědčilo amortizační vodítko značky Non-stop dogwear, které je pružné po celé své délce. 

Jak vybrat ten správný postroj pro vašeho psa?

Nevíte si rady, jak vybrat ten správný postroj na canicross? Přijďte k nám na pobočku v Ostravě a společně vybereme ten pravý. Zvládneme vám poradit i na telefonu nebo po e-mailu. U každého postroje také najdete velikostní tabulku, podle které si můžete vhodný postroj objednat. Postroje se dělí na:

  • Dlouhé postroje využijete na canicross, na kolo a další disciplíny.
  • Krátké postroje se hodí na delší horské túry, kdy pejsek nejde celou dobu v tahu.

Co se vám ještě na canicross bude hodit?

Sedák, postroj i odpružené vodítko už máte. Pro sebe si pořiďte ještě kvalitní běžecké boty s podrážkou, která je vhodná do trailu. Canicross byste totiž po asfaltu běhat moc neměli tvrdý povrch může zranit jemné psí tlapky. Proto se vám bude doma hodit i balení botiček pro psy, které mějte s sebou klidně v autě, když se chystáte na delší výběhy. 

Nezapomeňte také na to, že sportující pes potřebuje zvýšit dávku psího krmiva. Existují také speciální granule pro psy v zátěži. A pokud to s canicrossem myslíte opravdu vážně, mrkněte také na rehydratační nápoje pro psy a na regenerační psí obleček Back on Track Mesh. Protože váš psí sportovec si to zaslouží!