Vážení klienti, omlouváme se, ale z technických důvodů bude volba dopravy "Kurýr po Ostravě" do odvolání nedostupná. Děkujeme za pochopení, tým hladovypes.com

Výmarská opice… nebo kouzelník Houdini?

Je 9.1.2020 kolem poledne, celý náš tým je na prodejně, každý má nějakou práci. Jen naši ohaři Strong a Danny spokojeně pochrupují v pelíšcích. Jediné, co je dokáže probrat ze spánku, je nově příchozí návštěvník prodejny, kterého je nutno přivítat. Prostě běžný pracovní den.

Každodenní stereotyp naruší telefon od mého kamaráda. Jeho známý, který pracuje u městské policie, našel fenku výmarského ohaře a jelikož kamarád výmary má, zkouší kontaktovat nejdřív jeho. Bohužel, zatím je nenapadá žádný tip, odkud může fenka být. Tak volají nám, jelikož jsme prostě ohaří. J Tuhle pomoc nemůžeme odmítnout. Běžná rutina končí a pouštíme se do akce.

Spojili jsme se se strážníky MP. Jediné vodítko bylo tetování v uchu.

No nedá se nic dělat, práce s čipem by byla mnohem jednodušší a rychlejší, ale aspoň něco.

Bereme si na pomoc kamarády Google a Facebook. Mezitím, když googlím, kolega zkouší obvolávat okolní veteriny, zda někdo netuší, co je fena zač. Tady jsme bohužel nepochodili.

První úspěch je na světě – stačilo pár kliknutí na správné weby a zjistili jsme název chovatelské stanice, ze které fena pochází. Následuje úkol získat kontakt na chovatele. I ten se nám nakonec povedlo po několika dalších minutách splnit.

Bohužel, v prvním rozhovoru jsme u chovatele moc neuspěli. Neměl o feně a tom, kde skončila, moc informací, jelikož k jejímu prodeji došlo před několika lety a bez jeho přítomnosti. Nechali jsme tedy chovatele, chovatelem a pátrali dál.

Pomalu nám docházely nápady, kde ještě hledat informace. No a poslední řešení, které nás napadlo, bylo napsat do skupiny výmarů na facebooku, protože facebook ví všechno! 

Pokud jste první část příběhu přečetli na FB, zde je pokračování ↓

Po chvíli, co jsem tam napsala, že se našla fena, jsem v komentáři dostala jméno paní, která o den dřív získala nějakou 9letou VO fenu do dočasné péče. Tonoucí se stébla chytá. A tak jsme šli zjišťovat, zda míříme správným směrem. Trefa! Opravdu je to ta fena, kterou paní večer před jejím nalezením městskou policií, získala do dočasné péče. Když jsem nakonec s paní mluvila, i přes telefon byla slyšet její úleva, když zjistila, že je fena v pořádku.

Po nějaké době jsme se s paní zkontaktovali. Přiznáme se, že nás zajímalo, jak se fence daří. Když jsem se ptala na to, jak je princezně, přišla mi odpověď, že žádná princezna se nekoná a je to akorát přidrzlá opice :D. Očividně se jí v dočasné péči dařilo a začala být plná elánu. Dozvěděli jsme se také, že i když fena podle jejího zdravotního stavu, ve kterém byla svěřená do dočasné péče, nevypadala na akčňáka, opak byl pravdou. Ten den, kdy se vrátila z policejní stanice, zvládla utéct ještě 2x! Hotový kouzelník Houdini :D. Ale skrytou kamerou se její trik odhalil a slečna měla s útěky utrum. Spolu s několika fotkami z dočasné péče, přišla také informace, že jsou v kontaktu s původním chovatelem, kterému nebyl osud jeho fenky lhostejný.

Je pondělí, 24.2.2020, a při dalším dopisování s dočasnou paničkou, máme možnost vidět fotku fenky v jejím rodném domově po boku vlastního šedivého bráchy a ještě jednoho psího kámoše.

No opičko… snad budeš mít krásný a dlouhý důchod. :) Ikdyž věříme, že flákat na gauči se rozhodně nebudeš.

Díky snaze několika lidí, vše dopadlo jako v pohádce se šťastným koncem. Jsme rádi, že jsme na tom mohli mít malý podíl.

Veronika
tým hladovypes.com

brita_brácha_3