Píšťalky pro psy

Píšťalka pro psy je skvělou pomůckou pro výcvik vašeho psa. Pokud psa naučíte přiběhnout na píšťalku, nemusíte tolik využívat své hlasivky. Naučit přivolání na píšťalku se asi nejčastěji vyžaduje u loveckých plemen, která jsou zvyklá pracovat velmi daleko od svého pána. Myslivci pak stačilo jen zapískat na píšťalku a pes se okamžitě vrátil.

Nejprodávanější

Stránka 1 z 3 - 38 položek celkem
acme shepherd whistle plastic black 33732
120 Kč
ACME_576_BLACK
211yellow ACME_211_5_YELLOW
212 dg orange front
369 Kč
ACME_212_ORA
clack
329 Kč
ACME_211_5_CARM2
210.5 211.5 forest green front 2
329 Kč
ACME_211_5_TMZEL
green
329 Kč
ACME_211_5_GREEN
210.5 211.5 Chocolate Brown Side 510x510
329 Kč
ACME_211_5_HNE
Nahoru
Další produkty

Jak funguje píšťalka pro psy?

Většina píšťalek pro psy vydává vysokofrekvenční signál, který se nese ve vzduchu mnohem efektivněji než povel, který se snažíte na psa křičet. Pes na píšťalku bude pravděpodobně poslouchat snáze, protože ultrazvukovou píšťalku lépe slyší. V ideálním případě pak pro potřeby výcviku vybírejte píšťalky pro psy s pevnou frekvencí – mají jednotný vysokofrekvenční tón, který nemusíte nastavovat.

Píšťalka nejen pro lovecké psy vám usnadní komunikaci s vaším psem

Díky využití píšťalky v tréninku vám pes snadněji porozumí, co po něm chcete. Aby ale věděl, co zvuk píšťalky znamená, musíte nejprve zvuk píšťalky spojit s něčím pozitivním. Trénujte přivolání na píšťalku ze začátku v domácím prostředí, ve kterém na psa nepůsobí tolik okolních vjemů, které by ho mohly zajímat více než vy. Nezapomeňte na odměnu v podobě psího krmiva nebo oblíbené psí hračky.

Vysokofrekvenční píšťalky Acme – nejoblíbenější píšťalky pro psy

Píšťalky Acme jsou asi nejoblíbenější vysokofrekvenční píšťalky. Firmu Acme založili už v roce 1870 v Anglii a jejich píšťalky využívali nejen myslivci, ale také třeba londýnská policie. Jsou vyrobeny z odolného plastu, který se jen tak nepoškrábe. Produkují autentický zvuk, na který si pes rychle zvykne – jejich výhodou je především to, že vyluzují stále stejný tón nehledě na to, jak moc do ní foukáte.

Mezi nejoblíbenější varianty píšťalek Acme patří:

  • Píšťalku Acme 211, 5 výrobce doporučuje pro všechny majitele na běžné venčení.
  • Píšťalka Acme 212 má za dobrých podmínek dosah až 3 kilometry daleko a využívají ji především majitelé ohařů.
  • Píšťalka Acme 535 silent našla uplatnění u všech lovců, kteří často vyrážejí na hony – vydává totiž zvuk ve frekvenci od 5 4000 až 12 800Hz, což lidské ucho prakticky neslyší. Pomocí aretačního šroubku si pak nastavíte výšku frekvence podle potřeby.

TIP: Chystáte se na své první lovecké zkoušky nebo výstavu? Pak nezapomeňte svému pejskovi pořídit nový psí obojek, který můžete rovnou sladit s novým vodítkem pro psy. A nezapomeňte také na odměnu v podobě těch nejvoňavějších psích pamlsků.